עבודות מתכת

למתכת יש שימושים רבים בבניה, אולי התפקיד החשוב ביותר שלה הוא חיזוק מבנים ובניית קונסטרוקציות, וזאת תודות לחוזק שחומר זה מתאפיין בו. שימושיה נפוצים גם בהתקנת שערים,גדרות ומעקות.

ma3
ma3
ma2
ma2
ma1
ma1

מעקה בטיחות ומדרגות ממתכת

מעקה למדרגות זה אחת מעבודות המתכת הבולטות ביותר לעין שיש לנו בבית. אם יש לנו מדרגות בתוך הבית הפרטי שלנו, כדאי מאוד להתקין מעקה, במיוחד בבית בו יש או יהיו ילדים. מדרגות עלולות לתת תחושה לא נעימה של אי יציבות, והמעקה מונע למעשה תחושה זו. פרט לכך, הוא אלמנט עיצובי חשוב בבית והרבה פעמים ישפיע על עיצוב שאר חלל החדר, כמו סגנון הוילונות והרהיטים. המעקה, כמו גם הרהיטים, יכול להיות בסגנון מודרני או קלאסי, בהתאם לטעם האישי של בעלי הבית. במבנה רב קומות אין ברירה אלא להתקין מעקה למדרגות כי הנפילה ממדרגות עלולה להיות קטלניות. האוכלוסיות החשופות יותר לנפילות הם אנשים מבוגרים וילדים קטנים, אך למעשה אף אחד אינו חסין מאבדן שיווי משקל רגעי. מעקה חזק יכול להיות מציל חיים ממש.

לא רק המעקה עשוי מתכת, גם המדרגות יכולות להיעשות ממתכת, למעשה זה פיתרון זול יותר ממדרגות בטון. מדרגות חרום בנויות בדרך כלל ממתכת במלואם. עבודת מתכת מתבצעת גם על השערים. השער הוא דבר הכרחי לשמירה על הרכוש והפרטיות של דיירי הבית. אופייה של המתכת מאפשר להציע שלל נרחב של עיצובים. בתים משותפים מתקינים בדרך כלל מחסומי מתכת במטרה להבטיח שאף אחד לא יתפוס את החניה הפרטית שלהם.

עבודת מתכת בגגות קלים

המתכת שמישה מאוד בתהליך של בניית גגות קלים. הקירוי הוא תהליך שבו יוצרים שיכבה שמהווה חיץ בין הסביבה החיצונית לבין הקיר או הגג. תהליך זה נועד ליצור מצב שבו הגגות חסינים מפני מזג האוויר, כמו גם ימנעו רטיבות והופעת סדקים וליקויים. כאשר השיטות לבצע את הקירוי יכולות הן לשמור על המבנה המקורי של הבית והן להשתנות, הכול על פי הדרישה. עבודות המתכת הן הרבה פעמים עבודות משולבות הכוללת מתכת עם עץ ופלסטיק. מדובר בעבודה מורכבת ובחומרים יקרים ועבודה שאינה איכותית תהרוס כל אחד מהם ואת השילוב שלהם ביחד, ולכן כדי לחסוך את אובדן החומר, כדאי להשתמש במקצוענים שיודעים מה הם עושים.