לא פעם אנשים מעוניים להרוס בתים או מבנים, זה יכול לנבוע ממספר סיבות: בית ישן ורעוע שקירותיו אינם חזקים מספיק והשקעה בתיקונו יכולה לעלות יותר מבניית בית חדש, הריסת בתים קטנים עמ"נ לבנות בעתיד בניינים גדולים ועוד.
כאשר צופים בסרטים, תמיד נראה לנו שהריסת בתים או הריסת מבנים עובדת טוב. אפשר לומר אפילו עובדת מצוין: בית העומד בדרכו של השחקן, או בניין מגורים המפריע לאדם או לחברה מסוימת בצורה שרירותית פשוט נמחק מן הנוף הציבורי בקלי קלות. השיטות להריסת מבנים בסרטים מגוונות החל משריפה יזומה, שיטפון קולקטיבי, אסון טבע לאומי, ייצור ענק המנפץ את הבית במו ידיו וכדומה. כמובן שאנחנו לא חיים בסרט. אם אנו מעוניינים בהריסת מבנים מסוימים, דרושה לשם כך לא מעט פרוצדורה. זהו בעצם תהליך. כאן תקבלו מידע בנושא הריסת בתים ועל העוסקים במלאכה זו.

אסבסט שאינו שלם עלול להיות מסוכן מאוד לבריאות ועל כן יש לפרקו ולפנותו במהירות האפשרית מאזורי מגורים. כיצד עושים זאת, מי רשאי לעשות זאת ועוד, הכל במאמר הבא.
אסבסט הוא חומר המגיע מן הטבע, ומקורו בסלעים שיש בהם ריכוז גבוה של מגנזיום. תכונות ייחודיות כגון עמידות לאש, חום ומים הופכות את האסבסט לחומר גלם ייחודי, וכבר בתקופות עתיקות השתמשו בו לצרכי בנייה. בישראל נהוג היה לערב אסבסט בייצור בטון, וזאתבעיקר על מנת לבנות גגות למבנים. יחד עם זאת, כיום ידוע על מגוון סכנות בריאותיות באסבסט, ולכן השימוש בו נאסר.
הסכנות הבריאותיות באסבסט נובעות מהעובדה שהוא פולט "אבק אסבסט". זהו חומר הנישא באוויר,מרחף מעל מי שתייה, וכך גורם זיהום סביבתי חמור. חשוב לזכור, כי אבק האסבסט לאנפלט מעצם הימצאותו בבניין, אלא נוצר משבירת החומר המקורי עצמו.

אולי לא בכל מצב זה הגיוני לשכור את כלי העבודה במקום לקנות אותו, אבל יש הרבה פעמים שרכישה היא פשוט לא אופציה. קחו למשל כלי עבודה מיוחד שאתם אמורים להשתמש בו רק פעם אחת.
אולי לא בכל מצב זה הגיוני לשכור את כלי העבודה במקום לקנות אותו, אבלי ש הרבה פעמים שרכישה היא פשוט לא אופציה. קחו למשל כלי עבודה מיוחד שאתם אמורים להשתמש בו רק פעם אחת. האומנם זה הגיוני להוציא כל כך הרבה כסף עבור משהו שאחר כך ישכב כאבן שאין לה הופכין, יתפוס מקום ויתמלא באבק. אלא אם כן מדובר בכלי עבודה שעלותו נמוכה, התשובה היא לא, עדיף לשכור.

מחסה מעץ הוא פיתרון המתאים לגינות, בעוד מחסני פלסטיק יכולים להיבנות על גבי מרפסות או גגות. ניתן  לרכוש חומרי גלם עבור בניית מחסנים, ולהגיע מראש עם תכנית לפי רעיון אישי. יחד עם זאת, תמיד עדיף לערב איש מקצוע בשלבים הראשונים של בניית המחסן, וכך לאחר רכישת החומר. מחסה מעץ הוא פיתרון המתאים לגינות, בעוד מחסני פלסטיק יכולים להיבנות על גבי מרפסות או גגות. ניתן לרכוש חומרי גלם עבור בניית מחסנים, ולהגיע מראש עם תכנית לפי רעיון אישי. יחד עם זאת, תמיד עדיף לערב איש מקצוע בשלבים הראשונים של בניית המחסן, וכך לאחר רכישת החומרים. לכל אחד מהחומרים המשמשים לבניית מחסן יש יתרונות וחסרונות אחרים. מחסני גינה עשויים בדרך כלל ממספר סוגים:

כולנו מכירים את סכנות האסבסט, אך לא תמיד מודעים לסוגים השונים הקיימים בחומר זה. במדריך שלהלן נסביר על שני מונחים השגורים בתחום – אסבסט צמנט ופריך – ונסביר מהם ההבדלים ביניהם, הסכנות הטמונות בהם ומה יש לעשות בנידון. כי ידע מונע אסון!
הכירו את המפגע: המדריך לאסבסט צמנט ולאסבסט פריך. כולנו מכירים את סכנות האסבסט, אך לא תמיד מודעים לסוגים השונים הקיימים בחומר זה. במדריך שלהלן נסביר על שני מונחים השגורים בתחום – אסבסט צמנט ופריך – ונסביר מהם ההבדלים ביניהם, הסכנות הטמונות בהם ומה ישלעשות בנידון. כי ידע מונע אסון!

קירוי בריכה הוא הפתרון האולטימטיבי לשימוש בבריכה בכל ימות השנה.